headerphoto

Rapidshare

----------------------------------------------------------------

Rapidshare Server Rapidshare.de (dnes již také Rapidshare.com) patří mezi největší share servery na světě. Tisíce terabajtů které denně proudí z této sítě, obklopují celý svět. Rapidshare prakticky nahradilo p2p sítě a díky rychlému stahování a nahrávání dat dobylo svět. Samotný server si zakládá na dobré pověsti a proto soubory které porušují autorské zákony (nelegální mp3 či filmy) zde nevydrží příliš dlouho.

Pro běžného uživatele je Rapidshare dostupnou alternativou k jiným datovým úschovnám. Pokud si chcete nějaký soubor stáhnout, musíte čekat než dojede odpočítávání, po kterém vám bude umožněno požadovaný soubor stáhnout. Dříve na Rapidshare figurovala také CAPTCHA, ale kvůli mnoha problémům byla úplně odstraněna. Při stahování zdarma je uživatel sice omezem rychlostí, nicméně i tak je datový tok poměrně s dobrou odezvou. Hlavní zdroj financí pro samotný server je prodej VIP uživatelských účtů, které umožňují stahování bez omezení. Tyto účty jsou finančně poměrně dostupné.

Rapidshare má také celou řadu neoficiálních klientů, které umožňují stahovat soubory mimo prohlížeč. Díky nim nemusí člověk který stahuje zdarma neustále zapínat prohlížeč, klikat na odkazy a čekat na shahování. Všechny odkazy dá do fronty a ty se postupně stahují. Je to praktické a jednoduché. Takových to klientů pro stahování z rapidshare existují desítky. Obecně se jim říká rapidshare downloader a naleznete je na většíně download serverů.

Rapidshare vyhledávač

Zde můžete hledat na serveru www.rapidshare.com stačí když do pole zadáte klíčové slovo a kliknete na "Hledej".

Server jako takový vzniknul ve Švýcarsku a i když často čelí soudním žalobám, funguje stále. Na internetu co se týče virtuální úschovny dat patří k tomu nejlepšímu, na co můžete narazit.


Shrnutí

+ velký počet slotů pro free stahování, rychlý upload a download i ve free variantě, levný VIP account

- časté promazávání zajímavých souborů

www.rapidshare.com


Hodnocení: 8/10


Stahuj na Ulož.to

tetování Navštivte nejčtenější magazín o tetování Kérky.cz a čtěte o tom co Vás baví. Pokud hledáte spíše dočasné tetování.